Без категорії

Ремонт монітора своїми руками.

Нам все частіше доводиться чути скарги на раптові поломки LCD-моніторів, причому більшість із них відбуваються просто так, без видимих причин. Найчастіше просто «вмирають» деталі для моніторів, причому просто тому, що їх ресурс вичерпався. Виходить, що думка про те, що в кожен пристрій закладена time-bomb - не така й утопія.

Взяти, наприклад, рідкокристалічні дисплеї. Ось, з чого б їм виходити з ладу - у них немає рухомих деталей, або комплектуючих, які можуть перегоріти - одні напівпровідники. У моніторах слабкою ланкою можуть бути CCFL лампи – люмінесцентні, з холодним катодом, призначені для підсвічування матриці. Вони дійсно не відрізняються довговічністю, і, спочатку знижується їхня яскравість, а потім вони взагалі виходять з ладу. Замінити їх можна надійнішими світлодіодними лампами.

"Слабіну" також можуть давати джерела харчування. Навіть у найсучасніших і супер наворочених пристроях є перетворювач, що розділяє 220 В на невеликі напруги, які необхідні кожній схемі. Перегорілий інвертор підсвічування може згасити весь дисплей, незалежно від того, де і коли його зробили. І тоді, настає той не дуже прекрасний день, коли монітор не вмикається. При цьому, не важливо, чи індикатор живлення світиться, чи ні, але зображення на екрані не з'являється.

Найпростіше полагодити монітор, у якого джерело живлення є окремою коробочкою або вилкою адаптер, ніж той у якого він захований усередині корпусу. Адже, в першому випадку можна просто поміняти деталі для моніторів, що перегоріли, знайшовши в засіках аналогічні джерела живлення зі старої техніки, або купити запчастини до монітора на найближчому радіо ринку.

Не потрібно розбирати корпус дисплея, тому з цим завданням зможе впоратися навіть новачок. Головне, підібрати адаптер з напругою, так само, як і у старого пристрою, інакше занапастите всю систему, і тоді навіть у сервісному центрі вам не зможуть допомогти.

Щоб зрозуміти, де монітор знаходиться блок живлення, вам знадобиться тестер (мультиметр). З його допомогою заміряйте напругу на штекері, і за результатами зрозумієте, звідки ноги ростуть. При зниженій або нестабільній напрузі, послідовно приєднайте лампочки приблизно на 5-10 Вт і перевірте ще раз напругу. Якщо адаптер поламаний, то він не зможе утримати напругу, або випустити несамовитий свист. Таке джерело живлення краще одразу замінити на нове.